Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sentezroot/public_html/wp-content/themes/sentez/single.php:1) in /home/sentezroot/public_html/wp-content/themes/sentez/header.php on line 30 SentezVogue Konfeksiyon Programı Web Rapor Uygulaması – Sentez Yazılım

SentezVogue Konfeksiyon Programı Web Rapor Uygulaması

SentezVogue Konfeksiyon Programı Web Rapor Uygulaması, Sentez Yazılıma ait Sentez Vogue (Konfeksiyon Yönetim Sistemi) Konfeksiyon programını kullanan müşterilerimizin, konfeksiyon yönetim sistemini web ortamına taşıma imkânı vermektedir. Sentez Vogue Konfeksiyon Programı Web Rapor uygulaması sayesinde Müşterimiz Online olarak hem kendisi raporlamalar yapabilmekte hem de istediği müşterisine yetki vererek kendi müşterisinin de sadece ona ait sipariş detaylarını web ortamından izleyebilme imkanı vermektedir.
Ürün Sentez VOGUE
Modül Konfeksiyon Yönetimi
Konu SentezVogue Konfeksiyon Programı WEB rapor uygulaması
Düzenleme Tarihi 20.10.2009


Müşteri Giriş Ekranı
Müşteri giriş ekranı yukarıda da bahsettiğimiz gibi Sentez Konfeksiyon Programı kullanıcısı olan Sentez Yazılım müşterisine sipariş yaptıran diğer firmaların kendi siparişlerini takip edebildikleri sayfaların yer aldığı paneldir. Sipariş yaptıran müşterinin paneli kullanabilmesi için Sentez Yazılım Müşterisi tarafından gerekli tanımlama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler yapılmadan Müşteri Paneli’nin kullanılması mümkün değildir. Siparişi yapılan firma için gerekli tanımlama işlemleri yapıldıktan sonra müşteri, firma giriş ekranı aracılığı ile panel’e giriş yapıp siparişinin işletme içerisinde ne aşamada olduğunu ve şimdiye kadar ne aşamalardan geçtiğini takip edebilmektedir.

Müşteri Giriş Ekranı

NOT: Genel Database’inde USERTABLE’da KODU alanı(Kullanıcı Adı) ve OZEL2 alanı Müşteri Kodu’na eşit olmalıdır.
Parametre Ekranı
Giriş ekranı başarılı bir şekilde geçildikten sonra parametre yetkisi verilmişse Parametre Ekranı açılır. Parametre değiştirme yetkisi yoksa Sorgulama Ekranı kullanıcı karşısına gelmektedir. Bu ekranda listelenen kayıtlar sadece o müşteriye ait olan kayıtlardır. Yine bu ekran üzerinden değişik raporlamalar yapabilme imkânı vardır.

Parametre Ekranı

Yetkili Kullanıcı, detaylı sorgulamada görmek istediği sırada Parça İşçilikleri seçmelidir. Parça İşçiliklerde sol taraftaki sabit sayılar, detaylı sorgulamada gösterilmek istenen sıradadır. Sağ tarafında seçilen sayılar ise SentezVogue Konfeksiyon programında P.İşçilik Sekmesindeki sıraya göre seçilir.

Parça İşçilik Sekmesi Alanları

SentezVogue programında P.İşçilik Sekmesindeki işlemler Ekran Görüntüsü-3’deki gibi tanımlanmış olsun. Detaylı sorgulamada ilk gösterilmek istenen alan P.BASKI olsun. O alan, SentezVogue programında ikinci sırada yer aldığından dolayı Ekran Görüntüsü-2’deki gibi P.BASKI’nın sağındaki kutucuk “2” seçilir. Gösterilmek istenmeyen alanlar için Parça İşçilik belirtilmez ve sağındaki kutucuk “1” seçilir. Dikim Parça İşçilik No seçilerek kaydedilir ve sorgulama ekranına geçmek için Ana Sayfa Linkine, çıkmak için ise Çıkış Linkine tıklanır.
Özetli Sorgulama Ekranı
Ana Sayfada Özet’i seçip Sorgula butonuna bastığımızda Order No’ya ait toplam Sipariş Miktarı, Kesilen Adet, Dikilen Adet, Sevk Miktarı değerlerine ulaşılır.
Order No, Müşteri Order No, Model No, İsteme Tarihi’ne göre de filtreleme yapılabilir.

Özetli Sorgulama

Raporda gözüken miktar değerlerine tıklayıp Order Detayları’na ulaşabiliriz. 00-006 Order No’lu Sipariş Miktarına tıklarsak aşağıdaki gibi Sipariş Detayına ulaşabiliriz. Aşağıda Renk ve Bedenlere göre sipariş miktarı detayları verilmiştir.

Order Sipariş Detayı

Dikilen Adet’e tıklarsak aşağıdaki gibi Dikim Detayına ulaşabiliriz. Aşağıda Renk ve Bedenlere göre sipariş miktarlarının detayları verilmiştir.

Order Dikim Detayı

Kesilen Adet’e tıklarsak aşağıdaki gibi Kesim Detayına ulaşabiliriz. Aşağıda Renk ve Bedenlere göre sipariş miktarı detayları verilmiştir. Kesim detayında Kırmızı ile gösterilenler; renk ve beden bazında Kesim Miktarlarını, siyah ile gösterilenler renk ve beden bazında Sipariş Miktarlarını belirtir.
Order Kesim Detayı

Sevk Miktarı’na tıklarsak aşağıdaki gibi Sevk Detayına ulaşabiliriz. Aşağıda Renk ve Bedenlere göre sevk miktarlarının detayları verilmiştir.

Order Sevk Detayı

Detaylı Sorgulama Ekranı
Ana Sayfada Detay’ı seçip Sorgula butonuna bastığımızda Order No’ya ait toplam Sipariş Miktarı, Kesilen Adet değerlerine ulaşılır. Order No, Müşteri Order No, Model No, İsteme Tarihi’ne göre de filtreleme yapılabilir.

Order Sevk Detayı

Ayrıca parametrede belirtilen sıraya göre parça işçiliklerin de detaylı bilgisine ulaşılabilir. Sipariş Miktarı ve Kesilen Adetler, Özette de belirtilen toplam sipariş ve kesim değerleridir. Örnekte TASNİF olarak belirtilen Parça İşçilikteki(Tasnif) Atölye alanıdır. TASNIF Fasona Giden, belirtilen Order’a ait Fasona Giden toplam tasnif sayısı, TASNIF Toplam Gelen, belirtilen Order’a ait Gelen toplam tasnif sayısıdır.
Aynı durumlar parametrede belirlediğimiz P.BASKI, NAKIŞ, DİKİM, SON ÜTÜ, PARÇA BOYA vb için de geçerlidir.
Eğer 00-008 No’lu Order’da DİKİM’de olduğu gibi birkaç atölyede işlem yapıldıysa işlem yapılan tüm atölyeler ekranda gösterilir.
NOT: Özetli sorgulamada belirttiğimiz gibi sayısal değerlere tıklanarak renk beden bazında detaylı miktar bilgilerine ulaşılabilir.