Olivetti OL-2023 Yazar Kasa Entegrasyonu ile ilgili Güncellemeler

Ürün Live Rest
Modül Restaurant Yönetim Sistemi
Konu Olivetti OL-2023 Yazarkasa Entegrasyonu ile ilgili Güncellemeler
Düzenleme Tarihi 09.08.2011


Yazar kasa yapı olarak Tekno Kasa yazar kasalara yakın bir yapıda olduğu için SenYazar uygulaması üzerinde ilgili güncellemeler Tekno Kasa için daha önceden yapılan ekranlar üzerine ilave edilmiştir.

Güncellemeye bağlı olarak İlk program kullanımında veya daha sonradan da kullanıcı tarafından açılabilen çalışılacak olan yazar kasa marka / model seçim ekranında yer alan Tekno Kasa TKS-12N seçeneğinin ismi Tekno Kasa TKS-12N / Olivetti OL-2023 olarak değiştirilmiştir.

Olivetti-yazar-kasa-entegrasyonu

Yine bu model seçimi ile aktif olan ana ekranıda menü ismide aynı şekilde güncellenmiştir (Tekno Kasa / Olivetti OL-2023).

Transfer işlemleri ekranı üzerinde yer alan parametreler sekmesine Yazar Kasa Modeli seçeneği ilave edilmiştir.

Olivetti-yazar-kasa-entegrasyonu

Transfer işlemleri ekranına ait başlık bilgisinin parametreye göre değişmesi sağlanmıştır. Departman bilgilerinin kaydedildiği kısıma;

Kdv (Departmanın Kdv Oranı)

Lmt (Departman serbest fiyat satışlarında fiyat hane sayısı)

Fiyat (Departman ön değer fiyatı)

Not: Olivetti OL-2023 yazar kasasında Tekno Kasa yazar kasasında olduğu gibi dışarıdan (SenYazar Uygulaması Üzerinden) PLU yükleme özelliği yoktur. Bu işlem Olivetti OL-2023 için geliştirilmiş olan NP90 PLU Manager uygulaması ile yapılmaktadır. Bu sebeple SenYazar uygulaması PLU ve Departman dosyasını NP90 PLU Manager uygulamasının okuyabileceği formatta hazır hale getirmektedir. Bu işlem için iki adet dosya oluşturmaktadır. Tkasa_stok.plu ve tkasa_stok.dep

SenYazar uygulamasında aynı ekran üzerinde yer alan bilgi gönderme sekmesinde Stokları Listele ve Yazar Kasaya Gönder butonları ile kayıtlı stoklar seçilmekte ve NP90 PLU Manager için gerekli dosyalar oluşturulmaktadır.

Olivetti-yazar-kasa-entegrasyonu

Bu işlem yapıldıktan sonra NP90 PLU Manager uygulamasında SenYazar uygulaması tarafından oluşturulan PLU ve DEP dosyası açıldığında ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmaktadır.

Olivetti-yazar-kasa-entegrasyonu

Bu aşamadan sonra NP90 PLU Manager uygulaması üzerinden PLU bilgileri yazar kasaya yüklenebilmektedir. Yükleme işleminden sonra da Rest2 uygulaması ve Shop uygulaması üzerinden satış sonrası otomatik fiş yazdırma işlemi yapılabilmektedir.

Olivetti-yazar-kasa-entegrasyonu

Sentez Yazılım Demo Talebi Telefon 0212 452 1515
Bizimle İletişime Geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.

[recaptcha theme:dark]