Cari Hesap kur farkı hesaplama işlemleri ile ilgili düzenlemeler

Cari hesap döviz hareketleri üzerine oluşan kur farklarının giderilmesi ile ilgili yapılan kur farkı hesaplama ve duruma göre TL bakiyelerini sıfırlama servisi güncelleme öncesinde sadece müşteriye ait döviz cinsine göre kur farkı hesaplama işlemi yapmaktaydı. Güncelleme ile birlikte kur farkı hesaplamalarının belirlenen döviz cinslerine göre yapılabilmesi sağlandı.
Ürün Catering
Modül Yiyecek İçecek Yönetim Sistemi
Konu Cari Hesap kur farkı hesaplama işlemleri ile ilgili düzenlemelerı
Düzenleme Tarihi 09.08.2011


Güncellemeye bağlı olarak Cari Hesap Kur Farkı İşlemi Filtresine yeni bir panel ilavesi yapıldı. Panelde iki adet bölüm yer almaktadır. Bu seçenekler;
Kur Farkı Hesaplama : Bu alanda iki adet seçenek bulunmaktadır.
1 – Cari Hesap Kartı Döviz Cinsi
2 – Seçilen Dövizler
Cari hesap kartı döviz cinsi seçili ise kur farkı hesaplama şekli eski düzende çalışmaya devam etmektedir. Seçilen Dövizler seçeneği aktif edildiğinde ise sistemde tanımlı olan ve seçilen döviz cinsleri için kur farkı hesaplama işlemi yapılmaktadır.

Cari Hesap Kur Farkı Hesaplama

Kur farkı hesaplama şekli Seçilen Dövizler olarak belirlendiğinde bir cari hesap için oluşturulan Kur farkı hareketlerine ait açıklama bilgilerinin başına döviz cinsleride ilave edilmiştir. Yine bilgi ve filtreleme amaçlı ilgili döviz cinsi değeri cari hesap detay hareketine ait Özel-1 alanına da yazılmaktadır.
Cari Hesap Kur Farkı Hesaplama

Güncellemeye bağlı olarak Cari Hesap Ekstresi raporu üzerinde de düzenlemeler yapıldı. Güncelleme öncesinde kur farkı servisinden oluşturulan cari hesap kayıtları TL hareketiymiş gibi raporlanıyordu. Güncelleme ile birlikte her bir döviz cinsi için oluşturulan kur farkı hareketleri kendi döviz cinsi grubu içerisinde raporlanmaya başlandı kur farkı hareketleri normal TL hareketleri arasından çıkartılarak raporlanmaya başlanmıştır.
Not : Bu şekilde raporlama sadece filtre ekranında yer alan Her Sayfaya Ayrı Döviz seçeneği aktif edildiğinde devreye girmektedir.

Cari Hesap Kur Farkı Hesaplama

Sentez Yazılım Demo Talebi Telefon 0212 452 1515
Bizimle İletişime Geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.

[recaptcha theme:dark]