Reçete Program Grupları Kartı

Ürün Dye
Modül Tekstil Terbiye Takip Sistemi
Konu Reçete Program Grupları Kartı
Düzenleme Tarihi 10.11.2009


SentezDye V6.1 sürümü ile birlikte “Reçete Program Grupları” uygulaması kullanıma sunulmuştur.
Bu uygulama ile işletme reçetesi içerisinde kullanılmak üzere tanımlanan program kartlarının (boya tipi kartı,kasar tipi kartı, ön işlem tipi kartı vb.) işletmede kullanılan boyama proseslerine göre gruplandırılması ve bunların reçete üzerine aktarılması sağlanmıştır.

Kartlar bölümünde bulunan Reçete Öndeğer Tanımları alanına “Reçete Program Grupları” eklenmiş olup bu ekranda gerekli tanımlamalar yapılabilecektir.

Dış sistem entegrasyonu olan (eliar, orgatex, barco-sedo vb.) işletmelerde kod bilgisi sayısal verilir ise bu değerler entegrasyon sırasında otomasyon sistemlerine aktarılabilecektir. Belirli bir renk için tanımlama yapılmayacak (renk kodu bilgisi reçete üzerinde seçilecek) ise kart üzerindeki “Laboratuar Reçetesi Bilgileri” alanları boş bırakılmalıdır.

Tanımlanan bu program gruplarının reçete içerisinde kullanımı; işletme reçetesi ekranında iken sağ click yapılınca açılan menüden “Reçete Program Grubu Aktarma – Ctrl+F1” seçeneği ile tanımlı kartların listesi üzerinden seçim yapılarak reçetenin oluşturulması sağlanır.

Seçim sonrası otomatik hesaplama da gerçekleşeceğinden reçetenin detayı oluşturmak için başka bir işleme gerek kalmayacaktır.

Bu uygulama sayesinde reçete yazım işlemi daha kısa süreli ve daha hatasız olarak gerçekleştirilmiş olacaktır

Sentez Yazılım Demo Talebi Telefon 0212 452 1515
Bizimle İletişime Geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.