Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sentezroot/public_html/wp-content/themes/sentez/single.php:1) in /home/sentezroot/public_html/wp-content/themes/sentez/header.php on line 30 Çek Kur Farkı - Sentez Yazılım

Çek Kur Farkı

Dövizli çek işlemlerinde oluşan kur farklarının otomatik hesaplanması ve kur farkı faturasının sistem tarafından otomatik oluşturması sağlandı. Finans Yönetiminde Çek/Senet Bordrolarından sisteme girilen dövizli çeklerin, işlem bordrolarında gerçekleşen durum değişiklikleri neticesinde oluşan kur farkları, sistem tarafından çek bazında otomatik olarak hesaplanmaktadır.

 

Ürün SentezLIVE ERP
Modül Malzeme Yönetimi
Konu Çek Kur Farkı
Versiyon 1.0.5305
Düzenleme Tarihi 25.06.2014

cek-kur-farki

Finans Yönetimi, İşlemler bölümüne yeni eklenen Çek Kur Farkı Hesaplama işleminde her çek ayrı satırda izlenebilmektedir, aşağıdaki ekranda görüntülendiği gibi çek bilgileri, giriş tarihindeki kur ve TL karşılığı değeri, vade tarihindeki kur ve TL değeri ile oluşan TL ve Döviz farkları otomatik hesaplanmaktadır. İlgili çek kaydının üzerinde sağ tıkla “Kur Farkı Faturası Oluştur” işlemi ile ilgili cari hesaba kur farkı faturası otomatik olarak oluşturulmaktadır.

cek-kur-farki2