Yeni Nesil Yazarkasa Entegrasyonu

Sentez Yazılım, Mikrosaray firmasıyla yaptığı yeni nesil ödeme kaydedici cihaz entegrasyonunu kullanıcılarına sunuyor.

Pidion MT360E POS yeni nesil yazar kasa ile 1.1.2016’ da yürürlüğe girecek yeni nesil ödeme kaydedici cihaz mevzuatının gerektirdiklerini yerine getirerek, Sentez Live Platformu ile kablosuz (TSM) ve kablolu olmak üzere iki farklı türde entegrasyon işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sentez pidion MT360E kullanıcıları satış işlemlerini gerçekleştirerek yeni nesil ödeme kaydedici cihaz’ dan mali onaylı fiş bastırabilirler.(880 TL altı satışlar için)

Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Nedir ?

Yeni nesil ödeme kaydedici cihaz, yazar kasa olarak bilinen klasik ödeme kaydedici cihazlar ile alışverişlerde bankacılık kartları için kullanılan POS cihazlarının özelliklerini bir arada bulunduran ve teknik özellikleri Gelir İdaresi Başkanlığı’nca belirlenen cihazdır. Yeni Nesil Yazarkasa POS’ların mülkiyeti yasal zorunluluk gereği bundan böyle üye işyerine ait olacaktır.

Kimler yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadır ?

Kanun gereğince “Perakende mal satan veya hizmet ifa eden birinci ve ikinci sınıf tacirler” 01.01.2016 tarihi itabariyle ödeme kaydedici cihazları kullanma mecburiyetindedir.

Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Nasıl Satın Alınır ?

Mükellefler bağlı bulundukları vergi dairelerinden alacakları izin yazısı ile birlikte tercih ettikleri yazarkasa firmasından Yazarkasa POS cihazının satın alma işlemini tamamlayıp, ürün faturası temin etmelidirler. Sentez Live Uygulaması ile çalışmak isteyen müşterilerimizin, Pidion MT360E modelini alması gerekir.

Ödeme Kaydedici Cihaz Alımında Mükelleflere Ne Tür Kolaylıklar Sağlanmaktadır?

3100 sayılı Kanunun 5228 sayılı Kanunla değişik 7’nci maddesinin 1’inci fıkrası ile mükelleflere, işyerlerinde kullanmak üzere satın alacakları cihazlar için % 100’e kadar amortisman oranı seçme imkanının sağlanması ve ödeme kaydedici cihaz teslimlerinde uygulanan katma değer vergisi oranının diğer emtia satışlarına göre daha düşük tutulmasıyla ödeme kaydedici cihaz alımına ilişkin maddi yük büyük ölçüde hafifletilmiştir.

Sentez Live uygulamasından Mali onaylı Fiş Nasıl Basılır ?

Sentez Live kullanıcıları Live arayüzünü kullanarak satış işlemlerini gerçekleştirip yeni nesil yazarkasadan mali onaylı fiş basabilirler (880 TL altı satışlar için)

YENİ NESİL YAZARKASA İLE KULLANABİLECEĞİNİZ UYGULAMALARIMIZ

Sentez Live Shop

Satış Noktası Yönetimi

Perakende satış yapan mağazaların bilişim teknolojilerinden faydalanarak doğru bilgiye, doğru zamanda ulaşmasını ve bu bilgiler doğrultusunda en kaliteli hizmeti vermesini hedefleyen bir çözümdür.

Sentez Live Rest

Restaurant Yönetim Sistemi

Restaurant, cafe, bar vb. işletmelerde, siparişlerin alınmasından, fatura aşamasına, satın alma yönetiminden, günlük maliyetlerin takibine kadar pek çok işlemin yapılmasına olanak verir.

25.5 K +

Memnun Live Kullanıcısı

Sentez Live ERP Platormu Dünya genelinde 25.500 Kullanıcı sayısı ile artarak birçok kurum tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Diğer erp yazılımlarına göre daha yüksek performans ve daha düşük maliyet avantajları tercih edilmesinde etken olmuştur.

Bizimle İletişime Geçin !

Sizi yerinizde ziyaret edelim.

İşletmenize en uygun çözümü sunalım.

+90 212 452 1515

Hürriyet Caddesi No:5 Şirinevler
Bahçelievler, İstanbul
Haritada Göster

Sentez Yazılım Demo Talebi Telefon 0212 452 1515
Bizimle İletişime Geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.