E-Fatura Nedir ?

Kağıt fatura ile aynı hukuki nitelikte olan ve bir faturada yer alması gereken tüm bilgileri içeren, satıcı ve alıcı arasındaki iletimin Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.

421 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile Maliye Bakanlığınca bir çok sektöre e-Defter ve e-Fatura uygulamasına geçiş zorunluluğu getirildi.

İşletmeler için zorunluluk olan bu uygulama aslında beraberinde birçok fayda ve kolaylığı işletmeye sunuyor. En önemli katkısı tasarruf, elektronik ortamda Fatura ve Defter süreçlerinin gerçekleştirilmesi, işletmenin bu işler için ayırdığı kaynakları işletmenin daha önemli diğer işlerinde kullanmasına olanak sağlıyor. Çözümlerimizi üretirken en öncelikli felsefemiz olan Kaynakların Verimli Kullanımını destekleyen bu uygulamaların hayata geçirilmesine büyük önem veriyoruz.

Nasıl Çalışır ?

Live e-Fatura uygulaması, sistem üzerinde önceden tanımlanmış olan kullanıcıların belirlenen standartlara uygun elektronik belgeleri, gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma alt yapısını oluşturmaktadır.

Sentez Live e-Fatura uygulaması kullanarak hazırladığınız faturalarınızı yazdırma işlemine gerek duymadan e-Fatura oluşturma işlemi ile hazırlayabilir ve www.efatura.gov.tr adresinde bulunan portala yükleyebilirsiniz. Firmalar, eğer isterlerse GİB tarafından özel entegrasyon izni almış olan entegratör bir firma ile anlaşma yapabilirler.Sentez Live e-Fatura uygulaması entegratör firmanın sistemi ile koordine olarak çalışabilmektedir. Özel entegratör, anlaşma yaptığı mükellefler için güvenli kullanıcı hesapları açarak yönetir ve bu mükelleflerin faturalarını GİB sistemi üzerinden alıcıya yönlendirir.

Sentez Live e-Fatura uygulamasından yararlanan kullanıcılar sistemde kayıtlı kullanıcılara e-Fatura gönderebilir,e-Fatura alabilir,gönderilen veya alınan e-Faturalarını bilgisayarlarına indirerek elektronik ortamda muhafaza ve istendiğinde ibraz edebilirler.

25.5 K +

Memnun Live Kullanıcısı

Sentez Live ERP Platormu Dünya genelinde 25.500 Kullanıcı sayısı ile artarak birçok kurum tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Diğer erp yazılımlarına göre daha yüksek performans ve daha düşük maliyet avantajları tercih edilmesinde etken olmuştur.

Bizimle İletişime Geçin !

Sizi yerinizde ziyaret edelim.

İşletmenize en uygun çözümü sunalım.

+90 212 452 1515

Hürriyet Caddesi No:5 Şirinevler
Bahçelievler, İstanbul
Haritada Göster

Sentez Yazılım Demo Talebi Telefon 0212 452 1515
Bizimle İletişime Geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.