Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sentezroot/public_html/wp-content/themes/sentez/single.php:1) in /home/sentezroot/public_html/wp-content/themes/sentez/header.php on line 30 Müşteri kredi Kartı Hareketlerinin Taşınması ile ilgili Güncellemeler - Sentez Yazılım

Müşteri kredi Kartı Hareketlerinin Taşınması ile ilgili Güncellemeler

Ürün Live Rest
Modül Restaurant Yönetim Sistemi
Konu Müşteri kredi Kartı Hareketlerinin Taşınması ile ilgili Güncellemeler
Düzenleme Tarihi 04.08.2011


Müşteri kredi kartı uygulaması olan yerlerde bir müşteri kredi kartındaki satış hareketlerinin, bakiye yüklemelerinin belirlenen diğer cari hesaba taşınması ile ilgili gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bu özellik genellikle daha önceden kart verilmiş ancak her hangi bir sebeple kartını kaybetmiş olan veya yenileme nedeni ile yeni bir kart verilen müşterinin eski kartındaki hareketlerin yeni karta taşınması yapılmaktadır.

Güncellemeye bağlı olarak müşteri kredi kartı ekranının sağ clik menüsüne Kart Hareketlerini Taşı (Ctrl + T)seçeneği ilave edilmiştir. Bu seçenek tıklandığında kullanıcın karşısına yardım bir ekran açılmaktadır. Bu ekranıda eski kredi kart numarası ve yeni kredi kart numarasının girilebileceği bir ekran açılmaktadır.

Müşteri kredi kartı hareketlerinin taşınması

Ekran üzerinde ilgili değerler doldurulup tamam butonu tıklandığında program eski karttaki hareketleri yeni karta taşımaktadır.

Taşıma işleminden önce eski ve yeni kartın sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca her iki müşteri kredi kartının müşteri kod değerleri de aynı olmalıdır. Bu değerlerde herhangi bir tutarsızlık var ise hareket taşıma işlemi yapılmamaktadır.

Ayrı bu işlemi yapılabilmesi yetkiye bağlanmıştır RYUKLE Uygulaması Genel / Kullanıcı Kartları ekranıdaki Satış Noktası Yetkileri sekmesindeki 79 nolu yetkide bu işlemin yapılıp yapılamayacağı belirlenmektedir. Sadece izleme yetkisinin kaldırılması yeterlidir.