Rest-POS Ekranı Üzerinde Menüye-Menü Malzeme İlave Etmek

Bu alanın aktif olması için Live içerisinde Kullanıcı kartlarında yetki düzenlemesi yapılmalıdır. Kullanıcı kartlarında Yetki sekmesinde satış noktası altında işlemlerin altında menü düzenlemeye izin verme yetkisinin işareti kaldırılmalıdır. Bu işlem sonrasında menü içerisinde Yeni tuşunu görebiliriz.


Ürün SentezLIVE ERP
Modül Restaurant Yönetimi
Konu v
Versiyon 1.05
Düzenleme Tarihi 04.06.2014menu-malzeme-ilave-etmek1

Rest/pos ekranı üzerinden hızlı bir şekilde menü / malzeme ekleme yapılabilir. İlave edilmek istenilen seviyedeyken “Yeni” butonu tıklanınca açılan ekrandan önce aynı seviyeye bir başka menü mü yoksa malzeme mi ekleneceği seçilir.menu-malzeme-ilave-etmek2

Menü ilave ederken menü adının Açıklama alanına tanımlanır. Menüye ait bir resim kullanılacaksa, Resim Ekle butonu tıklanarak Windows Gezgini açılarak bir resim seçilebilir.


Menü içeriğinde hangi ürünler olacağı “Malzeme Listesi” bulunmaktadır. Açılan malzeme listesinden bir veya birden fazla (CTRL tuşuna basılarak) malzeme seçilebilir.menu-malzeme-ilave-etmek3

menu-malzeme-ilave-etmek4

Benzer şekilde bir menü içine sonradan bir malzeme ilave edilebilir. Malzeme F9 kısa yolu ile açılacak malzeme listesinden seçildikten sonra işlem tamamlanır.


menu-malzeme-ilave-etmek5


1. Menü düzenleme yetkisi varsayılan olarak kapalı gelmektedir. Kullanıcı yetkilerinden “Menü Düzenlemeye İzin Verme” seçeneğinin işareti kaldırıldığında “Yeni” butonu ekranda görünecektir.


2. Silme, Değiştirme veya aynı anda iç içe iki menü tanımlama burada yapılamamaktadır. Bu işlemler Live üzerinden yapılabilir.


3. Live üzerinden tanımı hiç yapılmamış (Başlık bilgileri hiç girilmemiş) bir menü burada sıfırdan yaratılamaz. Yalnız içine menü veya malzeme eklenir.
Sentez Yazılım Demo Talebi Telefon 0212 452 1515
Bizimle İletişime Geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.

[recaptcha theme:dark]